Формальна помилка чи ні? Описка учасника у строках виконання робіт

Катерина Плашенко
1594
20 Червня 2021
Формальна помилка чи ні? Описка учасника у строках виконання робіт
1594
20 Червня 2021

Пунктом 19 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що замовник у тендерній документації зазначає опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме технічні помилки та описки.

На вимогу абзацу 12 пункту 11 частини 1 статті 9 Закону Уповноваженим органом (Мінекономіки) було затверджено перелік формальних помилок наказом № 710 від 15.04.2020 «Про затвердження Переліку формальних помилок» (далі — наказ Мінекономіки № 710). Замовники під час складання тендерної документації повинні враховувати положення наказу Мінекономіки № 710 та використовувати цей перелік формальних помилок у своїй тендерній документації. Крім цього, замовник має зазначити й приклади формальних помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Яких помилок замовники припускаються найчастіше, читайте у статті «Шість типових помилок у зазначенні формальних помилок».

До вашої уваги рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія): учасник помилково у строках виконання робіт вказав не ту цифру. Чи можна віднести таку описку учасника до формальних помилок?

Рішення № 10775-р/пк-пз від 17.05.2021, оголошення № UA-2021-03-26-013100-c.

Вимога тендерної документації

Пункт 7 додатка 1 тендерної документації містить посилання на додаток 5 тендерної документації «Тендерна пропозиція», яким передбачена форма документа, що повинен бути наданий учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції. Пунктом 5 даного додатка передбачений строк виконання робіт: 100 календарних днів.

Позиція замовника

Замовник відхилив тендерну пропозицію учасника ФОП «С», посилаючись на те, що його тендерна пропозиція не відповідає в частині строку виконання робіт, а саме 140 календарних днів.

Позиція скаржника

Учасник ФОП «С» / скаржник не погодився з рішенням замовника та звернувся до Колегії зі скаргою. Скаржник надав документ «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ», пунктом 5 якого передбачено, що строк виконання робіт: 140 календарних днів. Інформація про 140 замість 100 календарних днів була внесена помилково під час оформлення тексту документа в результаті автоматичної заміни цифр. Помилка допущена ненавмисно, є формальною та такою, що не впливає на ціну скаржника.

Підтвердженням того, що помилка є технічною та формальною, є факт подання скаржником заповненого проєкту договору підряду із додатком № 1, у якому міститься календарний графік виконання робіт. Відповідно до  заповненого календарного графіка робіт датою початку виконання робіт є 03.06.2021, а датою завершення виконання робіт — 08.09.2021, що становить 99 днів та повністю відповідає вимогам замовника в частині виконання строків робіт.

Крім того, пунктом 1 розділу 3 тендерної документації визначено перелік формальних помилок, серед яких зазначено: «Помилка, зроблена учасником процедури закупівлі під час оформлення тексту документа / унесення інформації в окремі поля електронної форми тендерної пропозиції (у тому числі комп’ютерна коректура, заміна літери (літер) та / або цифри (цифр), переставлення літер (цифр) місцями, пропуск літер (цифр), повторення слів, немає пропуску між словами, заокруглення числа, що не впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та не призводить до її спотворення та / або не стосується характеристики предмета закупівлі, кваліфікаційних критеріїв до учасника процедури закупівлі». Замовником визначено, що допущення таких помилок не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника.

Позиція Колегії

У складі тендерної пропозиції скаржника міститься тендерна пропозиція від 23.04.2021 № 2304/21-36, пунктом 5 якої зазначено строк виконання робіт 140 календарних днів. Враховуючи викладене, скаржник не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства. Тендерна пропозиція скаржника була правомірно відхилена замовником з наведеної підстави, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення скарги.

Як бачимо, описка у строках виконання робіт не може вважатися формальною! Учасники при підготовці тендерної пропозиції мають бути максимально уважні та точні. Помилки у строках виконання робіт / надання послуг / постачання товару є суттєвими та такими, що належать до грубих порушень та можуть бути причиною для правомірного відхилення.

Бажаємо вам попереджати  неточності та уникати помилок! Перемог нам усім. Слідкуйте за оновленнями порталу RADNUK.COM.UA, у нас ще багато цікавого!

Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО