Позиція АМКУ щодо встановлення замовником обмеження залучення учасником субпідрядника/співвиконавця

Олег Підгірський
388
9 Травня 2024
Позиція АМКУ щодо встановлення замовником обмеження залучення учасником субпідрядника/співвиконавця
388
9 Травня 2024

Відповідно до пункту 18 частини 2 статті 22 України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) у тендерній документації зазначається вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.

Згідно з абзацом 2 частини 3 статті 16 Закону, якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій, такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та / або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.

Визначення понять «співвиконавець» чи «субпідрядник» для цілей закупівельного законодавства ми можемо встановити із наведених норм. Як в них і охарактеризовано, це ті суб’єкти господарювання (умовно треті особи), яких учасник має намір залучити до виконання робіт чи надання послуг.

Зі статті 838 Цивільного кодексу України конкретніше визначаємо поняття «субпідрядник». Так, за цією нормою підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником — як замовник. Тобто правила субпідряду встановлюються щодо договорів про закупівлю робіт.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО