Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції: тонкощі та ризики для учасника з 19.03.2021

Катерина Плашенко
2018
30 Березня 2021
Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції: тонкощі та ризики для учасника з 19.03.2021
2018
30 Березня 2021

Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції — це один із інструментів, який може застосувати замовник з метою отримання певного роду гарантій виконання учасником взятих на себе зобов’язань, що виникли в результаті подання тендерної пропозиції / пропозиції, наприклад обов’язок вчасно підписати договір про закупівлю.

Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Під час проведення торгів з обмеженою участю / конкурентного діалогу / відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою / спрощеної закупівлі замовник може за власним рішенням встановити вимогу щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. При цьому замовник у вимогах до учасників (тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі) визначає умови надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, зокрема, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції не повертається учаснику.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції

Розмір забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції передбачений абзацом 3 частини 1 статті 25 Закону. Для зручності розглянемо інформацію в таблиці 1.

Таблиця 1

Предмет...
Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.