Один субпідрядник у двох учасників: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
366
2 Травня 2021
Один субпідрядник у двох учасників: правильно чи ні?
366
2 Травня 2021

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що учасник процедури закупівлі може залучити спроможності субпідрядників / співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг.

Якщо учасник у складі тендерної пропозиції відобразив інформацію про того самого субпідрядника / співвиконавця, що й інший учасник цієї самої процедури закупівлі робіт або послуг, то чи можна вважати таких учасників пов’язаними особами? Адже згідно з пунктом 7 частини 1 статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник конкурентної процедури закупівлі, що подав тендерну пропозицію, є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та / або з уповноваженою особою (особами), та / або з керівником замовника.

Розглянемо, як трактує Закон поняття «пов’язаність осіб». Пунктом 20 частини 1 статті 1 Закону передбачено, що пов’язана особа — особа, яка відповідає будь-якій із таких ознак:

  • юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з учасником процедури закупівлі;
  • фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі;
  • службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, уповноважена...
Всебічно про участь у закупівлях

Розкриваємо підводні камені участі в публічних закупівлях