Правильно чи ні: (не)достовірна інформація

Катерина Плашенко
1039
18 Квітня 2021
Правильно чи ні: (не)достовірна інформація
1039
18 Квітня 2021

Закликаємо всіх учасників бути чесними та при підготовці тендерної пропозиції надавати виключно достовірну інформацію. Пам’ятаємо, що перевагою електронної системи закупівель є відкритість. Подані учасником документи залишаються у системі назавжди та доступ до них мають усі: як конкуренти і громадськість, так і правоохоронні органи.

Як же публічні закупівлі трактують достовірну та недостовірну інформацію? Відповідно до абзацу 4 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі, якщо останній зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі. При цьому відповідно до частини 15 статті 29 Закону замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

Таким чином, якщо у замовника під час розгляду тендерної пропозиції з’явилися сумніви щодо достовірності наданих учасником даних, він може звернутися за підтвердженням такої інформації до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання відповіді на запит замовника з підтвердженням, що інформація дійсно є недостовірною, замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника. Але якщо підтвердження щодо недостовірності наданої інформації замовник не має, то й відхиляти тендерну пропозицію через це він не повинен.

...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику