Позиція АМКУ щодо деяких нюансів відмови переможця торгів від укладення договору

Олег Підгірський
503
2 Травня 2024
Позиція АМКУ щодо деяких нюансів відмови переможця торгів від укладення договору
503
2 Травня 2024

Відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю.

Закупівельним законодавством, зокрема наведеною нормою, не визначено, коли та за яких обставин можна вважати, що переможець відмовився від підписання договору про закупівлю. Звичайно, найпростішою обставиною відмови є письмове повідомлення переможцем замовника про відмову ним від підписання чи укладення договору про закупівлю. Проте не виключені й інші обставини, коли слід вважати, що переможець відмовився від відповідних дій.

У публікації порталу RADNUK.COM.UA «Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю» ми розібрались з алгоритмом можливих дій, коли переможець надає відмову від укладення чи підписання договору по телефону.

За нижченаведеними рішеннями органу оскарження подивимось, які ще обставини допускає Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Комісія).

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО