Алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі з 26.06.2021

Анна Селютіна
6522
3 Вересня 2021
Алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі з 26.06.2021
6522
3 Вересня 2021

Переговорна процедура закупівлі має найменше вимог до її проведення, але попри це викликає найбільше запитань у закупівельної спільноти. Крім цього, зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX, не оминули й статтю 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Тож у цій статті ви отримаєте відповіді на головні питання щодо проведення переговорної процедури закупівлі за новими правилами.

Що таке переговорна процедура закупівлі?

Чіткого визначення переговорної процедури закупівлі Закон не містить, але частиною 2 статті 13 Закону передбачено, що як виняток та відповідно до умов, визначених у частині 2 статті 40 Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. Згідно з частиною 1 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Тож, якщо своїми словами, переговорна процедура закупівлі — це процедура закупівлі, яку замовники можуть застосовувати у випадках, визначених частиною 2 статті 40 Закону шляхом проведення відповідних переговорів. Важливо: переговорна процедура закупівлі...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо