Чи можна змінювати очікувану вартість під час проведення переговорної процедури закупівлі після двох відмін відкритих торгів?

Наталія Заєць
4123
20 Квітня 2021
Чи можна змінювати очікувану вартість під час проведення переговорної процедури закупівлі після двох відмін відкритих торгів?
4123
20 Квітня 2021

Переговорна процедура закупівлі застосовується як виняток, і ця винятковість полягає в тому, що вона може застосовуватися з порушенням принципів конкурентних закупівель. Одним із таких винятків є можливість застосувати переговорну процедуру закупівлі після того, як двічі не відбулися відкриті торги. У цій ситуації не йде мова про відсутність конкуренції чи нагальну потребу, чи особливості предмета закупівлі. Це просто можливість для замовника застосувати швидкий алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі після того, як він уже двічі витратив час на оголошення та очікування тендерних пропозицій від учасників у двох невдалих відкритих торгах. Але і в цьому випадку є свої правила, які ми розглянемо далі.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Як бачимо, предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики мають не змінюватися. Про кількісні характеристики Закон нічого не говорить. І це логічно....

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо