Переговорна процедура закупівлі: невчасно укладено договір про закупівлю

Ганна Довгая
2000
5 Липня 2021
Переговорна процедура закупівлі: невчасно укладено договір про закупівлю
2000
5 Липня 2021

Щоб розуміти та дещо спростити робоче життя замовнику, пояснюємо, у які строки укладається договір про закупівлю за результатом проведення переговорної процедури закупівлі, та закріплюємо прочитане відповідним протоколом.

Умови застосування переговорної процедури закупівлі регулює стаття 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), особливості такої процедури закупівлі прописані саме в цій статті.

Згідно з частиною 7 статті 40 Закону замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (5 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 статті 40 Закону, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та /або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Пунктом 5 частини 8 статті 40 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 статті 40 Закону, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

З наведеного випливає, що для переговорної процедури закупівлі є чіткі строки для укладення договору про закупівлю, а саме: не раніше ніж через 10 днів (5 днів у разі передбачених Законом випадків) та не пізніше 35 днів (20 днів у разі передбачених Законом випадків).

Тому у разі, якщо між замовником та учасником переговорної процедури закупівлі не було укладено договір про закупівлю у встановлений Законом строк, вам знадобиться приклад протоколу уповноваженої особи про відміну переговорної процедури закупівлі, який формується на підставі пункту 5 частини 8 статті 40 Закону.

Приклад протоколу УО про відміну переговорної процедури закупівлі

Протокольне рішення (протокол) № _____
уповноваженої особи
____________________________________________
(вказати назву замовника)
 
_______________                                                                                                           «__» _______  20__ року
(місце складення)
 
Порядок денний:
1.         Про прийняття рішення про відміну переговорної процедури закупівлі _________________________ (зазначити назву предмета закупівлі), _________ (зазначити код за Єдиним закупівельним словником) за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника (далі — Закупівля) на підставі пункту 5 частини 8 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).
 
Закупівля зареєстрована за ідентифікатором: № UA-20___-___-___-________-__ (зазначити № ідентифікатора закупівлі в електронній системі).
 
Під час розгляду першого питання порядку денного:
 
Між замовником та учасником переговорної процедури закупівлі не було укладено договір про закупівлю у встановлений Законом строк.
Відповідно до пункту 5 частини 8 статті 40 Закону замовник відміняє переговорну процедуру закупівлі у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні.  
 
ВИРІШИЛА:
1.       Відмінити Закупівлю на підставі пункту 5 частини 8 статті 40 Закону.
 
 
Уповноважена особа
___________________
___________________ ________________ ________________
найменування замовника підпис, м.п. ініціали, прізвище       

На замітку: у разі проведення переговорної процедури закупівлі Законом не передбачено можливості продовжити строк для укладення договору про закупівлю до 60 днів. Чому? Читайте роз’яснення в статті «Строк для укладення договору за переговорною процедурою та його продовження».

Додатково про проведення переговорної процедури закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких статтях:

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо