Чи є проєкт договору про закупівлю вимогами до учасника в переговорній процедурі закупівлі?

Наталія Заєць
1310
21 Травня 2021
Чи є проєкт договору про закупівлю вимогами до учасника в переговорній процедурі закупівлі?
1310
21 Травня 2021

Замовник може не проводити спрощену закупівлю та укласти договір без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), у разі, зокрема, якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Замість відкритих торгів замовник вправі провести переговорну процедуру закупівлі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом). При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Виникає питання: що є вимогами до учасника в розумінні Закону?

Для непроведення спрощеної закупівлі потрібно, щоб жоден учасник не подавав пропозицію у двох оголошених спрощених закупівлях. Для проведення переговорної процедури закупівлі має бути у відкритих торгах двічі відсутня достатня кількість тендерних пропозицій, тобто подано менше двох.

При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника спрощеної закупівлі / процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі або у тендерній документації.

...
Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо