Як та які документи завантажити на підтвердження застосування переговорної процедури закупівлі

Катерина Клочкова
6731
16 Липня 2021
Як та які документи завантажити на підтвердження застосування переговорної процедури закупівлі
6731
16 Липня 2021

З 26.06.2021 почали діяти зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), зокрема, в частині оприлюднення повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі. Що потрібно про це знати замовнику?

Перш за все порівняємо пункт 8 частини 6 статті 40 Закону, де зазначено, яку саме інформацію повинно містити повідомлення про намір укласти договір про закупівлю:

До 26.06.2021

З 26.06.2021

обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі

обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі

Тобто до 26.06.2021 замовник під час оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю мав право лише зазначити інформацію щодо документів, якими він керується. Натомість з 26.06.2021 потрібно завантажити в електронну систему закупівель відповідні документи.

Подивімось одразу, як відбувається виконання цієї норми Закону під час оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (далі — повідомлення) на майданчику Zakupki.Prom. Також хочемо заспокоїти замовників, що з технічної сторони нічого не змінилося.

Під час заповнення електронної форми повідомлення замовник так само, як і раніше, вибирає тип процедури: «Переговорна процедура» або «Переговорна процедура, скорочена» (Рис. 1):

Рис.1

Далі потрібно вибрати підставу проведення переговорної процедури відповідно до переліку, зазначеного в частині 2 статті 40 Закону (Рис. 2):

Рис.2

Після цього необхідно зазначити інформацію в полі «Обґрунтування», а в блоці «Документація до закупівлі» обов’язково додати відповідні документи, скориставшись кнопкою «Завантажити документ». Раніше замовники могли нічого не завантажувати, і це не було б порушенням. З 26.06.2021 робити це потрібно обов’язково (Рис. 3).

Рис.3

Як ми бачимо, електронна форма публікації залишилася без змін. Але для того щоб полегшити процес заповнення вищеописаного блоку інформації, розгляньмо на конкретних прикладах, що саме зазначають замовники в цих полях та які документи підвантажують.

Приклад 1

Рис.4
Рис.5

У цьому прикладі в документації до закупівлі замовник завантажив pdf-звіти про результати проведення двох процедур закупівель, де зазначено інформацію, що закупівлі дійсно не відбулися: 

Рис.6

Приклад 2

Рис.7
Рис.8

У Прикладі 2 замовник завантажив експертний висновок, наданий Черкаською торгово-промисловою палатою (*частина з висновку):

Рис.9

Тож, як ми бачимо з вищенаведених прикладів, документи на виконання оновлених вимог Закону щодо підтвердження наявності умов застосування переговорної процедури можуть бути абсолютно різні. Головне, щоб замовник обґрунтовано та документально довів причини вибору переговорної процедури замість проведення конкурентної процедури закупівлі.

Також до вашої уваги на порталі RADNUK.COM.UA такі роз’яснення та рекомендації:

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО