ДАСУ про те, що може вважатись підтвердженням умов застосування переговорної процедури, якщо двічі не відбулися відкриті торги

Ганна Довгая
1456
20 Серпня 2022
ДАСУ про те, що може вважатись підтвердженням умов застосування переговорної процедури, якщо двічі не відбулися відкриті торги
1456
20 Серпня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Добрий день! Уже двічі не відбулися відкриті торги на закупівлю електроенергії, утім я ще жодного разу не проводив переговорну процедуру. Які мають бути підтвердні документи для переговорної?

Відповідь експерта.

  • Відповідно до пункту 8 частини 6 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

З огляду на зміст статті 40 Закону необхідною складовою застосування і проведення переговорної процедури закупівлі є наявність документально підтвердженої умови для застосування, виключний перелік яких визначений частиною другою статті 40 Закону, що підтверджують винятковість ситуації щодо неможливості застосувати іншу, конкурентну, процедуру закупівлі.

Звертаємо увагу, що за результатом моніторингу процедури закупівлі за ідентифікатором UA-2022-04-06-002423-b Держаудитслужба констатувала, що підтвердженням наявності умов для застосування переговорної процедури закупівлі згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону є звітні документи замовника, пов’язані із застосуванням конкурентних процедур (оголошення про проведення, звіт про результати проведення процедури закупівлі).

Висновок. Якщо процедура двічі не відбулася, замовник має право провести переговорну процедуру закупівлі. При цьому під час оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі замовник повинен завантажити в ЕСЗ підтвердні документи (оголошення про проведення процедур закупівель, що не відбулися; звіт про результати проведення невдалих процедур закупівель). Якщо замовник зазначить в електронному полі «Обґрунтування», наприклад: «пункт 1 частини 2 статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі”», то це буде порушення, оскільки зазначення лише обґрунтування (без підкріплення документами в ЕСЗ) не може вважатись умовою для застосування переговорної процедури закупівлі.

Передплатники порталу RADNUK.COM.UA можуть завантажити протокол про затвердження річного плану та направлення запрошення на переговори (пункт 1 частини 2 статті 40 Закону) або ж корисну таблицю з протоколами замовника у переговорній процедурі та обов’язок їх (не)оприлюднення в ЕСЗ.

Читайте також:

Переговорна процедура

Публікації для учасників щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі,  що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі: практика, приклади, тощо.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО