Чим був насичений 2020 рік кожного закупівельника

Редакція
1596
11 Січня 2021
Чим був насичений 2020 рік кожного закупівельника
1596
11 Січня 2021

Все, хлопці! Мені пора на роботу. Якщо я вчасно не введу дані в комп’ютер… ніхто не помітить. «Друзі | Friends»

2020 рік — пройдений етап. Для когось він став успішним щодо кар’єрного росту, а хтось навпаки —  прикладав максимально зусиль, щоб просто утриматися на робочому місці. Хтось знайшов кохання усього життя, а хтось просто цінував те, що вже має. У будь-якому разі кожен з нас —  велика цінність для когось, навіть якщо ви про це навіть не здогадуєтеся. Сьогодні редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» пропонує дещо повернутися в минуле і пройтися по щомісячних цікавинках закупівельного простору. Згадаємо, як то було?

Січень 2020 року

«Нова» редакція Закону України «Про публічні закупівлі» у всіх на слуху та найвідповідальніші закупівельники вчаться та готуються до нововведень, зокрема за такими статтями:

Лютий 2020 року

Оскільки відповідальною за організацію та проведення закупівель з 01.01.2022 буде виключно уповноважена особа, замовники поступово почали відмовлятися від тендерних комітетів. Для правового переходу використовували такі матеріали:

Березень 2020 року

Поступовопоглиблюючись у правила закупівельного життя за «новим» Законом, виникали запитання, відповіді на які отримували в таких статтях:

Ба більше, 12.03.2020 в Україні запроваджено карантин та, відповідно, з’явилися нові виклики для працівників, котрі змушені працювати вдома:

Квітень 2020 року

Яка ж головна квітнева подія кожного закупівельника 2020 року? Звичайно ж палке введення вже наразі чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі»! Але ж разом із нововведенням, на жаль, Уряд не вводить роз’яснень до таких нововведень. Тому продовжуємо відповідати на питання:

Травень 2020 року

Чинна редакція Закону України «Про публічні закупівлі» внесла істотні зміни в питання кваліфікаційних критеріїв, які може та повинен застосовувати замовник під час процедур закупівлі. Стаття «Кваліфікаційні критерії за новим Законом України “Про публічні закупівлі“» каже наступне.

Під час проведення відкритих торгів замовник повинен застосувати принаймні один кваліфікаційний критерій. У конкурентному діалозі мають бути застосовані щонайменше два кваліфікаційних критерії. А от під час проведення торгів з обмеженою участю повинні бути застосовані всі без винятку кваліфікаційні критерії, установлені частиною 2 статті 16 Закону. Під час проведення спрощених закупівель кваліфікаційні критерії не є обов’язковими для застосування, однак згідно з абзацом 2 частини 3 статті 14 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі будь-яку інформацію, яку вважає за доцільне. Тож формальних перешкод для застосування кваліфікаційних критеріїв у спрощених закупівлях немає, але такі критерії можна застосовувати без посилання на статтю 16 Закону.

Червень 2020 року

Головна подія червня також у всіх на слуху, адже Мінекономіки як Уповноважений орган, що реалізує державну політику у сфері закупівель, розробило та затвердило наказом від 15.04.2020 № 708 Порядок визначення предмета закупівлі, який набрав чинності з 19.06.2020 після офіційного його опублікування у виданні «Офіційний вісник України» — 2020 р., № 47, стор. 103, стаття 1504, код акта 99445/2020.

Новий Порядок визначення предмета закупівлі та ключові зміни

Липень 2020 року

Липень не був виключенням щодо насичених подій року та «порадував» закупівельників наказом від 11.06.2020 № 1082 Мінекономіки, яким затверджено Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, який набрав чинності 17.07.2020.

Новий Порядок розміщення інформації та нові проблеми для замовників щодо зазначення інформації стосовно кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі

Три нереалізовані поля в ProZorro та спосіб подання інформації

Серпень 2020 року

В один з найспекотніших місяців 2020 року, а саме 14.08.2020, набув чинності Перелік формальних помилок, затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 710, зареєстрований у Мін’юсті 29.07.2020 за № 715/34998.

ТОП-6 питань щодо формальних помилок

Вересень 2020 року

З 09.09.2020 ProZorro анонсувало адаптацію строків проведення як процедур, так і спрощених закупівель відповідно до Цивільного кодексу України. Усе роз’яснено в статті «Добра ложка до обіду”, або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки».

14.09.2020 Уряд прийняв постанову № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу». Ця постанова розкриває повний потенціал ProZorro Market для бізнесу й держави з огляду на те, що поріг закупівель за допомогою каталогу сягає до 200 тис. грн та до 1 млн грн для замовників — монополістів у своїй галузі. Детально про це:

Жовтень 2020 року

Осінній період — це початок активної діяльності замовників закупівельного процесу. Саме з цього періоду починають планувати закупівлі на наступний рік, зокрема й електричної енергії, тому редакція підготувала практичне інтерв’ю «Представник НКРЕКП розкриває секрети закупівлі електричної енергії», де розглянуто найпроблемніші питання закупівлі електричної енергії на 2021 рік та шляхи їх вирішення.

Листопад 2020 року

У листопаді якраз прийшов час замовникам вирішити, які закупівлі потребують продовження дії договору про закупівлю на наступний рік, а учасники зі свого боку можуть, наприклад, надіслати листи щодо такої можливості. У цьому допоміг якісно підготовлений матеріал:

Грудень 2020 року — однозначно електронізація!

З 04.12.2020 замовники мають зазначати інформацію по статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням нового технічного функціонала. Про основні зміни — у статті «Перші кроки до електронної тендерної документації та 8 важливих питань». У статті «Інструкція щодо зазначення інформації по статті 17 Закону з урахуванням технічної реалізації» розглянуто, як зазначати замовнику інформацію по кожному пункту частин 1 та 2 статті 17 Закону в електронних полях так званої електронної тендерної документації на прикладі майданчика Zakupki.prom.ua та в «паперовій» тендерній документації. Усе проаналізовано для вас!

Залишайтеся з порталом RADNUK.COM.UA! З нами ви впораєтеся з будь-якою закупівлею!

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО