Усе, що потрібно знати про уповноважену особу, або Організація закупівельної діяльності за новим Законом

Тетяна Мішта
6481
21 Січня 2020
Усе, що потрібно знати про уповноважену особу, або Організація закупівельної діяльності за новим Законом
6481
21 Січня 2020

З 19 квітня 2020 року буде введено в дію нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Однією з новел цього Закону є поступова відмова від формату роботи тендерних комітетів та перехід на уповноважених осіб.

Перехід на новий формат роботи має відбутись протягом двох наступних років, з 1 січня 2022 року будь-якими закупівлями замовників займатимуться лише уповноважені особи. Детально про особливості залучення уповноваженої особи до організації закупівельної діяльності й розповімо в цій публікації.

Уповноважена особа — це…

Згідно з новою редакцією Закону, уповноважена особа (особи) —  це службова (посадова) чи інша особа (особи), яка (-і) є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно із цим законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону). Стаття 11 нової редакції Закону присвячена організації закупівельної діяльності замовника уповноваженими особами, також певні норми містяться і в перехідних та прикінцевих положеннях Закону, ось про це й поговоримо далі докладно.

Трудові чи цивільно-правові відносини?

З наведеного вище визначення уповноваженої особи одразу вбачаємо, що уповноважена особа має перебувати із замовником у трудових правовідносинах.

До цього моменту слід привернути особливу увагу замовників. Адже законодавець чітко вказує на...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)