Коли не варто продовжувати строк дії попереднього договору на 20 %

Тетяна Мішта
3345
12 Грудня 2020
Коли не варто продовжувати строк дії попереднього договору на 20 %
3345
12 Грудня 2020

Питання читача

Якщо замовник уже провів закупівлю на 2021 рік наприкінці 2020 року, чи може він продовжити строк дії попереднього договору на 20 %?

Відповідь експерта

Новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію нової редакції Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться в порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону. Тому, щоб відповісти на це запитання, слід звернутися до попередньої редакції Закону, яка регулювала правовідносини щодо закупівель.

Попередня редакція Закону передбачала обов’язкову наявність у тендерній документації проєкту договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. При цьому після укладання договору його умови не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції, а істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, встановлених Законом.

Так, Законом у попередній редакції встановлено, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Отже, продовження договору може мати місце, лише якщо така умова була передбачена в договорі про закупівлю, укладеному згідно з попередньою редакцією Закону, та саме у разі необхідності забезпечення потреби на час проведення процедури закупівель для цілей наступного року.

Тому, якщо замовником уже забезпечено проведення процедури закупівлі на наступний рік, застосування умови щодо продовження дії договору на цій підставі не відповідатиме вимозі законодавства.

Про тематику продовження строку дії договорів читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Чотири з половиною умови правомірного продовження дії договору про закупівлю на 20 %».

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО