«Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки

Анастасія Матвійчук
2775
9 Жовтня 2020
«Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки
2775
9 Жовтня 2020

Нещодавно ДП «Прозорро» порадувало всю закупівельну громадськість повідомленням про адаптацію строків проведення закупівель (як процедур, так і спрощених) на Prozorro відповідно до Цивільного кодексу України. Цю подію можна без перебільшень назвати довгоочікуваною, адже вже понад 4 роки — від дня введення в дію Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) — усі чекали, коли ж врешті-решт в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) строки почнуть обраховувати так, як і написано в Законі, а саме — днями, а не годинами. Врешті дочекалися, однак замість радості згадується відома приказка: «Добра ложка до обіду». Тож, чим сьогодні загрожує закупівельній громадськості довгоочікувана новина  — читайте далі. 

Як раніше рахували строки в ЕСЗ?

У Законі про публічні закупівлі всі строки завжди визначалися днями: або календарними — якщо написано просто «день», або робочими — якщо написано «робочий день». При цьому ще з першої редакції Закону про публічні закупівлі тримається інтрига, що таке «робочий день» і чий саме робочий день мається на увазі в тексті Закону: органу державного фінансового контролю, який проводить моніторинг, чи Органу оскарження, який розглядає скаргу, чи самого замовника, який оприлюднює документ.

На жаль, усі проблемні питання, пов’язані зі строками у сфері закупівель, були повністю віддані на розсуд ДП...

Спрощена закупівля та до 50 тис. грн

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників