Закупівля послуг з технічного обслуговування та ремонту обладнання: що робити з запасними частинами?

Ганна Пясецька
734
1 Червня 2021
Закупівля послуг з технічного обслуговування та ремонту обладнання: що робити з запасними частинами?
734
1 Червня 2021

Послуги технічного обслуговування та ремонту потрібні замовникам у господарській діяльності та можуть стосуватись офісної техніки, промислових машин та агрегатів, автомобілів тощо (далі — обладнання). Деякі замовники для забезпечення такої господарської потреби створюють внутрішні служби та сервіси, що обслуговують необхідну техніку, окремо закуповуючи потрібні запасні частини. Однак дрібні замовники навряд чи можуть дозволити собі утримувати штат технічного персоналу чи ремонтної бригади, та навіть для великих замовників утримання додаткового штату за непрофільною діяльністю, найімовірніше, буде невигідним.

Таким чином, виникає потреба передати таке обслуговування на аутсорс шляхом здійснення закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Про це й поговоримо далі.

Що входить до складу послуг з технічного обслуговування та ремонту обладнання

Зрозумілою складовою закупівлі є безпосередньо перелік послуг з ремонту та технічного обслуговування, що можуть надаватися виконавцем протягом строку дії договору про закупівлю. Водночас ані послуги з технічного обслуговування, ані ремонт обладнання не можуть надаватися без використання запасних частин, що необхідно замінювати у випадку їх виходу з ладу.

Якщо додаткові витратні матеріали або витрати (наприклад, транспортні) виконавці можуть включити у вартість послуг з технічного обслуговування чи ремонту, то перелік запасних частин, що необхідно замінити, може бути різним, його важко передбачити, а вартість кожної запасної частини,...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників