Технічна специфікація і варіанти її сприйняття учасниками

Микола Павленко
727
1 Липня 2020
Технічна специфікація і варіанти її сприйняття учасниками
727
1 Липня 2020

У новій редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі — Закон) законодавець кардинально змінив підхід до відхилення тендерних пропозицій. По-перше, учасникам надано право усувати невідповідності в інформації чи документах, поданих на підтвердження кваліфікаційним критеріям та права підпису, а по-друге, зникла «улюблена» норма замовників про відхилення тендерної пропозиції через невідповідність умовам тендерної документації. Їй на заміну з’явилась норма про відхилення через невідповідність пропозиції умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Зважаючи на зазначені зміни, перед замовниками постає важливе завдання ретельно встановлювати технічні специфікації. З нижченаведених судових спорів дізнаємось про непрості ситуації, в яких може опинитися замовник, коли прописані ним технічні вимоги можуть по-різному сприймати учасники.

Що робити замовникові, якщо характеристики обладнання за паспортом відповідають технічним вимогам, а за даними технічних умов не відповідають?

На основі Постанови Верховного Суду від 03 червня 2020 року, справа № 826/7230/17.

Вступ. Замовник закуповує обладнання і відповідно до тендерної документації «для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі на підтвердження відповідності продукції мають бути надані, зокрема:

  • паспорти або сертифікати якості, в яких...
Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель