Автоматична пролонгація договору

Катерина Плашенко
14053
24 Квітня 2024
Автоматична пролонгація договору
14053
24 Квітня 2024

У статті розглянемо правові підстави застосування автоматичної пролонгації договору в публічних закупівлях відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Чому не можна застосовувати автоматичну пролонгацію договору до договорів про закупівлю, укладених згідно з п. п. 10 і 13 Особливостей

Пролонгація — продовження строку чинності документа — договору, угоди тощо, тобто пролонгація договору передбачає автоматичне поновлення і продовження строку дії договору на тих самих умовах і на такий самий строк, який попередньо був визначений сторонами.

Якщо йдеться про автоматичну пролонгацію договору в розрізі закупівель у розумінні Закону з урахуванням Особливостей, то тут варто звернути увагу на ст. 3 Бюджетного кодексу України, за якою бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того самого року.

...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО