Розірвання договору про закупівлю з вини учасника: дії замовника

Наталія Заєць
1976
30 Листопада 2021
Розірвання договору про закупівлю з вини учасника: дії замовника
1976
30 Листопада 2021

Восени цього року, коли ціни на газ та електроенергію стрімко зросли, багато замовників зіткнулось із проблемою розірвання договорів про закупівлю, коли учасники почали відмовлятися постачати ці товари за попередніми цінами. Проблема полягала не лише у правомірному розірванні таких договорів про закупівлю, а й у вирішенні питання забезпечення потреби замовника у відповідних ресурсах у період, коли він проводить наступний вид закупівлі для забезпечення потреби, що залишилася після розірвання договору про закупівлю.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає декілька умов для вирішення цих питань, однак усі вони мають свої особливості про які ми розкажемо далі. Таку інформацію варто врахувати кожному замовнику.

Визначення предмета закупівлі після розірвання договору про закупівлю

Насамперед, коли розривається договір про закупівлю, залишок, який потрібно купити, визначається новим предметом закупівлі. Це зазначає Мінекономіки в інформаційному листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06, пояснюючи це так.

Законом встановлено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану. У разі, зокрема, розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі замовник може вносити відповідні зміни до річного плану закупівель, шляхом створення нових та / або редагування / видалення існуючих рядків річного плану з інформацією про закупівлі.

Водночас, ураховуючи поняття «предмет закупівлі», такий предмет закупівлі...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.