Продовжено строк дії договору про закупівлю на наступний рік на 20 %: маємо нагоду не включити всі номенклатурні позиції під час тендеру?

Ірина Биковська
1721
1 Грудня 2021
Продовжено строк дії договору про закупівлю на наступний рік на 20 %: маємо нагоду не включити всі номенклатурні позиції під час тендеру?
1721
1 Грудня 2021
  • Добрий ранок, Раднику! Назріло таке питання: продовжено строк дії договору про закупівлю на наступний рік на 20 %. Потреба задоволена наполовину. На іншу половину необхідно проводити тендер? Чи правомірно не включати всі номенклатурні позиції, що були заплановані на рік?
  • Вітаю! Для своєчасного забезпечення потреб замовників на початку року відповідно до частини 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

При цьому 20 відсотків відраховуються від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін, внесених до нього (у разі їх наявності).

Слід зазначити, що Закон прямо не встановлює обов’язку замовника рахувати 20 % від вартості кожної окремої номенклатурної позиції предмета закупівлі, якщо у договорі про закупівлю таких номенклатурних позицій декілька.

Однак зверніть увагу, шо ця норма застосовується замовником саме у разі необхідності проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, достатньому для забезпечення потреби замовника на час проведення такої процедури...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель