Погодьтесь, зміна строків поставки товарів, робіт та послуг — питання складне. Особливо коли спрощена закупівля / відкриті торги двічі не відбулися, час минув, а Закон України «Про публічні закупівлі» (далі —Закон) забороняє змінювати технічні та якісні характеристики або вимоги до учасників. Тож чи вважається строк поставки технічними та якісними характеристиками або вимогами до учасників, ви дізнаєтесь із цієї статті.
Під час проведення закупівель / участі у публічних закупівлях варто розуміти юридичну природу поняття строку. Адже розмаїття строків, що регулюються цивільним правом, зумовлює потребу їхньої класифікації. Строки в цивільному праві групуються за різними критеріями. Наприклад, залежно від того, де і ким вони визначаються, строки поділяються на:
- законні;
- договірні;
- судові строки.
У випадку публічних закупівель законними строками є ті, які визначені у статті 10 Закону, а також інші строки щодо проведення закупівель, оскарження, укладення договору про закупівлю тощо.
Крім того, строки ще поділяються залежно від ступеня самостійності сторін у встановленні строку на імперативні та диспозитивні. Строк поставки товару, виконання робіт чи надання послуг є імперативним для учасника, коли він зазначений в оголошенні про проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на законну вимогу замовника.
Законом визначено дві основні закупівлі для здійснення конкурентних закупівель у вигляді аукціону — це відкриті торги...