Спрощені закупівлі: правила та винятки

Ірина Биковська
2785
23 Січня 2020
Спрощені закупівлі: правила та винятки
2785
23 Січня 2020

Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), що вступить у дію з 19.04.2020, серед інших нововведень передбачає запровадження нового поняття «спрощені закупівлі» та передбачає обов’язкове їх проведення з використанням електронної системи закупівель. Як визначено Законом, спрощена закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону. То чи всі закупівлі, що потрапляють у цей ціновий діапазон, мають відбуватися в «Прозорро»? Давайте розберемось.Порядок проведення спрощених закупівель визначений статтею 14 Закону. Проте, як відомо, з будь-яких правил є винятки. Так, перелік випадків незастосування порядку проведення спрощеної закупівлі визначений пунктом 7 статті 3 Закону. Він доволі схожий на перелік випадків для застосування переговорної процедури для надпорогових закупівель у чинній редакції Закону, тому досвідченим закупівельникам буде нескладно розібратись, проте є і нововведення.

Вісім винятків, коли замовник може не застосовувати спрощену закупівлю

Отже, замовник у окремих випадках може здійснити закупівлю без застосування порядку проведення спрощених закупівель. Далі розглянемо кожен виняток окремо.

Виняток 1. Якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель