Вісім важливих підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю

Микола Павленко
6567
18 Серпня 2020
Вісім важливих підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю
6567
18 Серпня 2020

Змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі — Закон) внесено нову адміністративну відповідальність для осіб, які причетні до процесу виконання договору про закупівлю. Статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення законодавець передбачив, зокрема, що у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом, на службових (посадових), уповноважених осіб замовника накладається штраф від тисячі п’ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25 500 грн – 51 000 грн). А у разі якщо особа протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності за таке ж порушення, то штраф становитиме від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн – 85 000 грн). Як бачимо, відповідальність за внесення неправомірних змін до договору про закупівлю стала відчутною, а тому, щоб вносити зміни правомірно, розглянемо вісім підстав для внесення змін до договору, передбачених частиною 5 статті 41 Закону.

Частина 5 статті 41 Закону — це імперативна норма. Тобто вісім підстав частини 5 статті 41 Закону — це виключний перелік підстав, а тому замовники не можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю в будь-яких інших випадках. До істотних умов господарського договору відповідно до статті 180 Господарського кодексу України відносять 4 групи умов:

  1. умови,...
Судова практика закупівель

Публікації з прикладами та аналізом наявних судових рішень щодо різноманітних актуальних питань сфери публічних закупівель