Як ефективно провести закупівлю блакитного палива

Наталія Чабан
2216
31 Грудня 2020
Як ефективно провести закупівлю блакитного палива
2216
31 Грудня 2020

Внутрішній ринок газу стає все більш відкритим та конкурентним, а видаткова частина замовників на енергоносії займає значну частку їхнього бюджету. Відкриті торги зазвичай завершують приблизно через два місяці з моменту оголошення, а отже, і з моменту розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі. Оскільки для ринку газу характерна значна нестабільність, ринкова ціна на товар через такий проміжок часу може сильно змінитися.  Що це означає для держзамовників, з якими стикаються проблемами водночас і замовники, і постачальники? Як організаторам тендерів підготуватися до закупівлі газу та вберегтися від демпінгу, спробуємо розібратися в даній статті.

Враховуючи проблеми, зумовлені особливостями ринку газу та регулювання сфери, замовник повинен не лише правильно розрахувати очікувану вартість на момент опублікування оголошення, але й спробувати спрогнозувати ціну на природний газ на момент завершення торгів, щоб уникнути розірвання угоди або навіть проведення нового тендеру.

Поширеним явищем, особливо в закупівлях енергоносіїв, залишається укладання додаткових угод, зумовлене необхідністю переглядати ціну на газ, встановлену договором. Інакше або замовник буде неефективно витрачати бюджетні кошти, або постачальник не зможе постачати газ за початковою низькою ціною, що матиме негативні наслідки для замовника, зокрема, зрив опалювального сезону тощо.

Отже, замовників, як споживачів блакитного палива, турбує основне питання: як забезпечити потребу установи природним газом у повному обсязі, що робити з укладеними договорами...

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу