Очистити

Автоматична пролонгація договорів про закупівлю: можливість чи дискримінація? Коментує консультант з питань закупівель Тетяна Колісник

Тетяна Колісник
271
27 Березня 2020
271
27 Березня 2020

Питання:

«Доброго дня! Підкажіть, будь ласка , чи можливо в договорах, що укладають відповідно до річного плану закупівель (як такі, що укладають відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», так і ті, що не підпадають під цей закон) прописувати умови щодо автоматичної пролонгації таких договорів на кожен наступний рік або подібні умови (наприклад, строк дії договору прив’язується до строку виконання зобов'язань за договором)? Чи не буде це дискримінацією інших суб'єктів господарювання, які мають намір укладати договори із замовником в наступних роках?»

Відповідь:

Добрий день! Замовники можуть зазначати в умовах договорів, які укладають сторони як за результатами проведених процедур закупівель згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), так і без застосування його положень, умови щодо автоматичної пролонгації останніх на кожен наступний рік. Водночас правові підстави використати такі положення/умови договорів у процесі виконання договорів у замовників будуть відсутні.

Пролонгація договору означає автоматичне поновлення і продовження строку дії договору на тих самих умовах і на такий самий строк, який попередньо був визначений сторонами. Це означає, що така пролонгація стосується не тільки строку дії договору, а також предмета закупівлі (обсягу/кількості, номенклатури), вартості договору тощо.

Відповідно до визначень п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону договір про закупівлю —...

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель