Чи можна вважати рахунок-фактуру договором, укладеним у спрощений спосіб?

Анастасія Маляренко
918
15 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи можна вважати рахунок-фактуру договором, укладеним у спрощений спосіб?
918
15 Квітня 2020

Статтею 181 ГКУ визначено, що господарський договір за загальним правилом викладають у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Але, як далі зазначено в тій же статті, «…допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів». Проте в цьому випадкові необхідною умовою укладення таких договорів є фіксація в них узгоджених сторонами істотних умов договору, якими є предмет, ціна та строк його дії (ч. 3 ст. 180 ГК).

Якщо рахунок-фактура містить усі істотні умови договору, то можна вважати, що між сторонами укладено договір у спрощеній формі. Таку позицію, до речі, обстоюють у Постанові ВГСУ від 28.02.2006 № 20-11/274.

Замовникові слід потурбуватися й про те, що вже з 19.04.2020 року, нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» вимагатиме обов’язкового оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель від 1 копійки до 50 тис. грн, та такий звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен буде містити обов’язкову інформацію відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону.

Більше інформації з даного питання читайте на нашому порталі radnuk.com.ua, за посиланням.

Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.

Новий Закон

Публікації, що розкривають сутність змін у закупівельному процесі, пов'язаних зі вступом у дію нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі"

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель