Планування закупівель за тимчасовим кошторисом

Олена Жадан
4474
5 Січня 2021
Планування закупівель за тимчасовим кошторисом
4474
5 Січня 2021

Мінекономіки надає замовникам роз’яснення в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 щодо планування закупівель (зокрема, стосовно здійснення закупівель відповідно до тимчасового і постійного кошторисів) та наводить приклади таких закупівель. Натомість окремі положення листа-роз’яснення Мінекономіки потребують уточнення. Тому «Радник» пропонує конкретизувати та розглянути зміст зазначеного листа відповідно до норм бюджетного й тендерного законодавства, щоб замовники правильно його трактували й застосовували на практиці.

Статтею 44 Бюджетного кодексу України передбачено, що до затвердження постійного розпису Міністр фінансів України може затвердити тимчасовий розпис Державного бюджету України на відповідний період, на підставі даних якого бюджетні установи складають тимчасові кошториси (тимчасові індивідуальні плани використання бюджетних коштів).

У випадку затвердження тимчасового кошторису (припустимо, що на перший квартал поточного року) суми бюджетних призначень встановлюють у значно менших обсягах, ніж на весь бюджетний рік, а розпорядник (одержувач) бюджетних коштів (далі — розпорядник) ще не знає, в яких обсягах буде затверджено річні кошторисні призначення для планування річної очікуваної вартості предмета закупівлі. Однак потреба у використанні товарів, робіт і послуг виникає одразу на початку року, тому здійснювати закупівлю потрібно в період дії тимчасового кошторису. При цьому в розпорядника, тобто замовника в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» у новій редакції від 19.09.2019 №...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель