За рішенням АМКУ відмінено переговорну процедуру закупівлі. Чи дозволяє Закон повторне оголошення?

Тетяна Мішта
1044
15 Вересня 2021
За рішенням АМКУ відмінено переговорну процедуру закупівлі. Чи дозволяє Закон повторне оголошення?
1044
15 Вересня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Допоможіть розібратися в ситуації. За рішенням Органу оскарження переговорну процедуру закупівлі необхідно відмінити. Договір про закупівлю ще непідписаний, тобто закупівля незавершена. Переговорна процедура закупівлі була проведена на підставі того, що двічі не відбулися відкриті торги через недостатню кількість учасників. Чи маю я право повторно оголосити переговорну процедуру?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації

Водночас за результатами розгляду скарги Орган оскарження має право прийняти рішення:

  • про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
  • про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. Тут вам стане у нагоді «Приклад протоколу про відміну переговорної процедури за рішенням Органу оскарження» на порталі RADNUK.COM.UA.

При цьому рішення Органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.

У свою чергу, переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі, зокрема, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства щодо закупівель.

Водночас Законом не передбачено можливості повторного застосування переговорної процедури закупівлі на підставі двічі відмінених відкритих торгів, у випадку її відміни на виконання рішення Органу оскарження. Отже, повторне проведення переговорної процедури закупівлі на підставі двічі відміненої процедури відкритих торгів після відміни такої процедури суперечитиме вимогам Закону.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі статті:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Особливості проведення переговорної процедури закупівлі на підставі двох відмін

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо