Якщо двічі закупівля не відбулася, чи можна придбати еквівалент?

Крістіна Бєлякова
1600
18 Травня 2021
Якщо двічі закупівля не відбулася, чи можна придбати еквівалент?
1600
18 Травня 2021

У даній статті розглянемо цікаві ситуації придбання еквівалента у випадках, коли замовник попередньо проводив дві спрощені закупівлі або дві процедури відкритих торгів і втретє самостійно шукає постачальника. Чи може замовник за таких умов купити еквівалент товару, який був у попередніх закупівлях?

Пригадаємо, що таке еквівалент

Еквівалент (згідно з визначенням, наведеним в Академічному тлумачному словнику) — це щось рівноцінне, рівнозначне, рівносильне; те, що повністю відповідає чому-небудь, може його замінювати або виражати (книжн.); товар, який виражає вартість інших товарів і на який вони обмінюються (ек.) (Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 455).

Частиною 2 статті 158 Митного кодексу України визначено, що під еквівалентними товарами розуміються українські та іноземні товари, які є ідентичними за описовими, кількісними і технічними характеристиками іноземним товарам, які вони замінюють, ввезеним для операцій з переробки на митній території України.

Про різницю еквівалента та аналога читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Еквівалент чи аналог: що краще та як правильно прописати в закупівлі».

Додатково про еквівалент читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Де при закупівлі необхідно зазначати...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо