Перелік корисних посилань щодо відмови учаснику в участі за пунктом 47 Особливостей, що стосується субпідрядника/співвиконавця

Олег Підгірський
1390
10 Вересня 2023
Перелік корисних посилань щодо відмови учаснику в участі за пунктом 47 Особливостей, що стосується субпідрядника/співвиконавця
1390
10 Вересня 2023

Пунктом 47 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), визначено підстави, за наявності яких замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію такого учасника.

Згідно з останнім абзацом цього ж пункту у разі, коли учасник процедури закупівлі має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менш як 20 відсотків вартості договору про закупівлю у разі закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) (у разі застосування таких критеріїв до учасника процедури закупівлі), замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання щодо відсутності підстав, визначених цим пунктом.

Нагадаю, що відповідно до пункту 18 частини 2 статті 22 Закону вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.

А за абзацом 2 частини 3 статті 16 Закону, якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій «наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» та / або «наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід», учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Положення щодо можливості учасниками (підрядниками чи виконавцями) залучати спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядника/співвиконавця передбачені, зокрема, нормами цивільного законодавства, що визначають норми щодо таких видів договорів.

Так, для предмета закупівлі «роботи», закупівля яких здійснюється за договором підряду, умови щодо залучення субпідрядника визначені частиною 3 статті 837 та статтею 838 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ). Щодо залучення співвиконавця — частиною 2 статті 902 ЦКУ.

Проте ні пунктом 47 Особливостей, ні Законом, ні іншими нормами законодавства не визначено, яким чином замовник повинен перевіряти відповідність залученого учасником суб’єкта господарювання і що для цього потрібно.

Щоб розібратися в цьому, пропоную переглянути перелік корисних посилань щодо нюансів підтвердження відсутності підстав для відмови учаснику в участі за пунктом 47 Особливостей, що стосується субпідрядника/співвиконавця за статтями порталу RADNUK.COM.UA.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорії «Закупівля у ГК “Нафтогаз Трейдинг”» розділу «Природний газ». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО