Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів визначення та дотримання строків у публічних закупівлях

Олег Підгірський
2680
28 Квітня 2024
Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів визначення та дотримання строків у публічних закупівлях
2680
28 Квітня 2024

Відповідно до статей 251–253 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк та термін можуть бути визначені актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Статтею 254 ЦКУ передбачено положення щодо закінчення строків залежно від їх визначення.

Законодавством у сфері публічних закупівель вчинення переважної більшості кроків закупівельного процесу обмежено строком. Майже усі закупівельні строки за закупівельним законодавством визначаються у днях. Наприклад, виділено строки для планування закупівель, оприлюднення тієї чи іншої інформації, подання пропозиції, розгляду пропозиції, оскарження тощо. Як у замовників, так і в учасників доволі часто виникають запитання чи навіть проблеми щодо застосування строку або обчислення початку його перебігу та закінчення. Недотримання таких строків може призвести до негативних наслідків, а інколи й відповідальності.

Щоб розібратися в деяких нюансах визначення та дотримання строків в публічних закупівлях, варто проаналізувати викладений нижче перелік корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA.

Своєю чергою, в рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Протоколи по ВТ» розділу «Зразки документів замовникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО