Новини закупівель за листопад 2015 року

Редакція
1097
2 Листопада 2015
Новини закупівель за листопад 2015 року
1097
2 Листопада 2015

Звітуємо про використання публічних коштів

Нагадуємо вам, шановні читачі, що 12 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про відкритість використання публічних коштів» (далі — Закон про публічні кошти) від 11.02.2015 № 183-VIII. Після прийняття Верховною Радою України Закону про публічні кошти у випусках журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 3 (42) за березень 2015 року на стор. 41, № 4 (43) за квітень 2015 року на стор. 36 та № 9 (48) за вересень 2015 року на стор. 44–45 ми повідомляли про його основні положення та обов’язки, які він покладає на розпорядників бюджетних коштів.

Тож усі розпорядники публічних коштів готують інформацію про використання публічних коштів та оприлюднюють її на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів — E-data. Зайти на Єдиний веб-портал використання публічних коштів E-data можна за посиланням http://e-data.gov.ua/.

Перший раз розпорядники публічних коштів повинні були звітувати до 4 листопада, а саме за третій квартал. Та у зв’язку з тим, що Закон про публічні кошти набрав чинності саме 12 вересня 2015 року і відповідно до статті 58 Конституції України не має зворотної дії в часі, розпорядники коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, а також коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів Пенсійного фонду зобов’язані оприлюднювати інформацію про використання публічних коштів саме за період 12.09.2015–30.09.2015, а відповідно подати її для оприлюднення до 4 листопада 2015 року. Наступне звітування, а саме оприлюднення інформації про використання публічних коштів за четвертий квартал, повинно бути оприлюднене на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів — E-data до 4 лютого 2016 року.

Підприємства за кошти, отримані від їхньої господарської діяльності, звітують щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком. Для того, щоб звітувати на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів E-data, необхідно зареєструватись у «Службовому кабінеті». Для реєстрації необхідно мати електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП), який видає Центр сертифікації ключів Державної фіскальної служби України. Якщо у вас уже є ЕЦП, то окремий ключ не потрібен. Послуги з отримання ЕЦП надають безкоштовно.

Після реєстрації «Службового кабінету» ви можете починати вносити інформацію про використання публічних коштів, використовуючи розділи «Звіти» і «Договори».

Усю інформацію оприлюднюють на порталі лише після її підписання. Тобто розпорядники мають змогу коригувати інформацію, яку вони внесли через свій «Службовий кабінет», необмежену кількість разів. Але після підписання документа за допомогою ЕЦП коригування даної інформації неможливе!

Звертаємо вашу увагу на те, що на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів міститься ряд інструкцій для ознайомлення з особливостями роботи. Звертаємо вашу увагу, що Міністерство фінансів України видало наказ «Про проведення дослідної експлуатації веб-порталу» від 29.10.2015 № 972. Данний нормативно-правовий акт регламентує положення щодо проведення дослідної експлуатації єдиного веб-порталу використання публічних коштів з 29.10.2015 до 30.06.2016.

У наступному випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» [№ 12 (51) за грудень 2015 року] ви зможете ознайомитись із детальним описом алгоритму роботи на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Е-data.

Зміст даної інформації визначено пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 3 Закону про публічні кошти окремо для трьох типів суб’єктів: 
  1. Які використовують кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
  2. Які використовують кошти підприємств, отримані ними від їхньої господарської діяльності.
  3. Які використовують кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування та кошти Пенсійного фонду.

Закупівлі Міноборони на електронному майданчику «ProZorro» дозволили зекономити понад 176 млн. грн.

Міністерство оборони продовжує закупівлі на електронному майданчику Системи електронних державних закупівель «ProZorro». З кінця червня цього року було проведено 242 електронні закупівлі. При цьому вдалося зекономити понад 176 млн. грн. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі розповіла начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк. Зокрема, підписано 130 договорів з плановою сумою закупівель 593,29 млн. грн. При цьому вдалося заощадити 93,31 млн. грн.

69 електронних закупівель перебувають в стані проведення з плановою сумою закупівель 139,83 млн. грн. Середня кількість учасників на електронних тендерах Міністерства оборони України — близько 4.

За матеріалами офіційного Урядового веб-портала

МОЗ та ПРООН в Україні підписали договір, який є важливим кроком у проведенні міжнародних закупівель ліків у 2015 році

Двадцять сьомого жовтня відбулося врочисте підписання договору між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, який дає можливість закупити лікарські засоби та вироби медичного призначення через відкритий і прозорий механізм міжнародних закупівель уже цьогоріч.

Цей договір є частиною спільних зусиль допомоги системи ООН уряду України в питаннях закупівель для національних програм у галузі охорони здоров’я, першим етапом якого стало підписання меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ. Також дана співпраця спрямована на покращення системи державних закупівель ліків, зміцнення спроможності МОЗ забезпечити прозорі та ефективні державні закупівлі.

«Сьогодні відбувається історична подія, МОЗ підписує дуже важливий контракт з ПРООН на закупівлю лікарських засобів на суму 620 070 700 грн. Ми дякуємо ООН за підтримку України та за готовність разом працювати не тільки над закупівлею лікарських засобів, а й допомагати змінювати всю систему закупівель лікарських засобів в Україні, щоб зробити її прозорою та ефективною», — зазначив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

Під час підписання договору Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні, координатор з гуманітарних питань, постійний представник ПРООН в Україні сказав: «ООН має світовий досвід у здійсненні широкомасштабних закупівель для урядів різних країн на міжнародних принципах відкритості та прозорості. Ці принципи є також важливими для системних змін у сфері медичних закупівель в Україні».

На виконання договору ПРООН планує закупити лікарські засоби та інші вироби медичного призначення для лікування і діагностики туберкульозу, діагностики ВІЛ-інфекції, лікування дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда, лікування дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В і С, лікування вірусного гепатиту В і С та лікування дітей, хворих на орфанні захворювання. Із цього приводу Янтомас Хіємстра, директор ПРООН в Україні, наголосив: «ПРООН є стратегічним партнером держави у впровадженні найкращих міжнародних практик у суспільне життя та економіку. Сфера охорони здоров’я є для нас найважливішою галуззю для втілення реформ та захисту прав пацієнтів». У межах підписаного меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ ЮНІСЕФ закуповуватиме вакцини та антиретровірусні препарати.

Усього на міжнародні закупівлі заплановано винести 12 національних програм на загальну суму 2 197 221 000 грн. У рамках підписаного меморандуму з ЮНІСЕФ заплановано закупівлю вакцин та антиретровірусних препаратів на суму 827 084 600 грн. Також заплановано, що закупівля онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих, здійснюватиметься через організацію Crown Agents, договір з якою перебуває на останній стадії погодження, на суму 750 065 700 грн.

«Підписання договору з ПРООН, як і підписання меморандуму з ЮНІСЕФ, — це перший, але дуже важливий етап проведення закупівель через міжнародні механізми. Ми розраховуємо, що зможемо в стислі терміни вирішити всі технічні моменти і запустити тендерний процес разом з нашими міжнародними партнерами. Але для нас також дуже важливо не тільки провести закупівлі через міжнародні організації, а й реформувати власну систему державних закупівель, щоб самостійно в строк і в необхідних об’ємах закуповувати ліки для пацієнтів, над чим ми також працюємо разом з нашими партнерами», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО