Дайджест закупівельника в умовах війни: від прикладів додаткових угод до врегулювання оплат за спожиту електроенергію

Катерина Плашенко
604
15 Квітня 2022
Дайджест закупівельника в умовах війни: від прикладів додаткових угод до врегулювання оплат за спожиту електроенергію
604
15 Квітня 2022

Група компаній «Радник» активно працює та, незважаючи на складну ситуацію в Україні, кожного дня публікує актуальну інформацію як для замовників, так і для учасників публічних закупівель, та ділиться корисними порадами:

  • Для належної оплати за електричну енергію за попередні періоди, яку вже поставлено постачальником «останньої надії», замовник публічних закупівель може або провести скорочену переговорну процедуру на підставі абзацу 6 пункту 2 частини 2 та частини 7 статті 40 Закону, за результатами якої укласти відповідний договір про закупівлю, або укласти прямий договір за правилами Постанови № 169 (з подальшим оприлюдненням відповідного звіту). Обґрунтування цьому твердженню читайте в статті «Урегульовуємо оплату ПОН за попередні періоди».
  • Звітувати по закупівлях під час воєнного часу згідно з Постановою № 169 потрібно не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Під час укладання договору відповідно до Постанови № 169 замовникам доцільно обмежити строки виконання договору / виконання зобов’язань за договором періодом воєнного стану. Більше про це — на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Звітування по закупівлях: строки та особливості».
  • Договір, укладений згідно з Постановою № 169, не є договором про закупівлю в розумінні Закону. Водночас договір про закупівлю, укладений відповідно до Закону за результатом спрощеної / процедури закупівлі, виконується на умовах такого договору про закупівлю та відповідно до Закону. У які строки в умовах воєнного стану проводиться оприлюднення в електронній системі додаткових угод про зміну істотних умов договору про закупівлю, читайте у матеріалі «Строк для оприлюднення додаткових угод у період війни».
  • 24.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким були внесені зміни до системи оподаткування, зокрема, з 01.04.2022 на період дії воєнного стану на території України звільняються від сплати ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2 %. Відповіді на найактуальніші питання з цього приводу читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Три питання-відповіді щодо оподаткування ПДВ в умовах війни та бонус від пресслужби ДПС».
  • У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України уряд встановив певні обмеження щодо виконання зобов’язань зі стороною — представником країни-агресора щодо ввезення на митну територію України товарів з РФ. Більш детально читайте на порталі RADNUK.COM.UA у матеріалі «Обмеження відносин сторін зобов’язань у зв’язку з агресією Російської Федерації».
  • До Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану знову внесено зміни. Що ж передбачено цими змінами, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Знову внесено зміни до черговості оплат Казначейством».
  • Також ми продовжуємо розробляти та публікувати зразки документів та приклади додаткових угод, які стануть корисними у повсякденній роботі закупівельника. Як відомо, одним із варіантів забезпечення належного виконання зобов’язань за договором є продовження його дії та строку виконання зобов’язань за ним, тому з прикладом додаткової угоди щодо продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань можна ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів» — «Воєнний стан» — «Додаткова угода щодо внесення змін до договору про закупівлю згідно з п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону України “Про публічні закупівлі“».

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».

Мирного всім неба. Кожен день наближає нас до перемоги! Слава Україні!

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану