Урегульовуємо оплату ПОН за попередні періоди

Ганна Довгая
1035
12 Квітня 2022
Урегульовуємо оплату ПОН за попередні періоди
1035
12 Квітня 2022

Якщо ви ставите собі запитання, як зараз провести оплату за споживання електричної енергії у постачальника «останньої надії» (далі — ПОН), приміром, за січень — лютий 2022 року, ця стаття для вас.

28.02.2022 набула чинності постанова Кабміну № 169 «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169), згідно з якою оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі». Водночас Постанова № 169, як і будь-який інший нормативно-правовий акт (крім тих, що скасовують чи пом’якшують відповідальність особи — про це читаймо у статті 58 Конституції України), не має зворотної дії в часі, а отже не поширюється на відносини, що трапилися до набрання нею чинності.

З наведеного робимо висновок, що підстави для врегулювання правовідносин, що існували між замовником та ПОНом до 28.02.2022, за правилами Постанови № 169 відсутні. Замовник у такому разі повинен керуватися Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (див. Рисунок).

Рисунок

Якщо з

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану