Строк для оприлюднення додаткових угод у період війни

Редакція
1484
9 Квітня 2022
Строк для оприлюднення додаткових угод у період війни
1484
9 Квітня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Слава Україні! В умовах воєнного стану в який строк проводиться оприлюднення в електронній системі додаткових угод про зміну істотних умов договору про закупівлю, передбачених частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)?

Редакція «Радник в сфері державних закупівель».

  • Героям Слава! Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

У листі Мінекономіки № 3304-04/9225-06 від 04.03.2022 зазначено, що процедури закупівель та спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, завершуються у порядку, визначеному Законом.

При цьому 28.02.2022 набула чинності постанова Кабміну № 169 «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169), якою фактично виключено можливість проведення спрощених закупівель та процедур закупівель в умовах війни. Постанова № 169  не розповсюджує свою дію на відносини, що були укладені до набуття її чинності.

Тому договір, укладений згідно з Постановою № 169, не є договором про закупівлю в розумінні Закону. Водночас договір про закупівлю, укладений відповідно до Закону за результатом спрощеної / процедури закупівлі, виконується на умовах такого договору про закупівлю та відповідно до Закону.

В умовах воєнного стану повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору про закупівлю (додаткові угоди) у випадках, передбачених частиною 5 статті 41 Закону, замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня внесення змін. Ця вимога не стосується договорів, що укладені згідно з Постановою № 169 (див. Таблицю).

Таблиця

Строк для оприлюднення додаткових угод

Договір, укладений згідно з Постановою № 169

Договір про закупівлю, укладений згідно з Законом

Вимоги щодо оприлюднення додаткових угод станом на дату написання цього матеріалу законодавство не містить

Протягом 3-х робочих днів з дня внесення змін

Передплачуйте доступ до порталу RADNUK.COM.UA, де на вас чекає багато цінної та важливої інформації! Виберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану