Три питання-відповіді щодо оподаткування ПДВ в умовах війни та бонус від пресслужби ДПС

Ганна Довгая
664
12 Квітня 2022
Три питання-відповіді щодо оподаткування ПДВ в умовах війни та бонус від пресслужби ДПС
664
12 Квітня 2022

У цій статті ви дізнаєтеся відповіді на такі запитання:

  1. чи можна вносити зміни в договір, що укладений за Постановою № 169, у зв’язку зі зміною ставки податків і зборів постачальника?
  2. чому замовники в електронній системі для палива проставляють 7 % ПДВ?
  3. чи є відповідальність за порушення термінів сплати податків і зборів / подання відповідної звітності або реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних?

Також залишимо посилання на сімдесят три питання-відповіді від пресслужби Державної податкової служби України (далі — ДПС) щодо особливостей переходу платників на спрощену систему оподаткування.

Питання 1: чи можна вносити зміни в договір, що укладений за Постановою № 169, у зв’язку зі зміною ставки податків і зборів постачальника?

Пунктом 6 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та / або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування — пропорційно до зміни таких ставок та / або пільг з оподаткування. Але!

Договір, укладений відповідно до постанови Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану