Додаткова угода про продовження дії договору: приклад

Редакція
17924
6 Лютого 2024
Додаткова угода про продовження дії договору: приклад
17924
6 Лютого 2024

Продовження строку дії договору про закупівлю потрібно забезпечити з дотриманням закупівельного законодавства, зокрема особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Так, пунктом 19 Особливостей встановлено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема:

  • продовження строку дії договору про закупівлю та / або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю (див. приклад додаткової угоди за підпунктом 4 пункту 19 Особливостей — продовження строку дії Договору);
  • зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону, а саме: дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Зі статті «Готуємося до укладання додаткових угод в обсязі 20 % на 2024 рік: крайній строк та приклади додаткових угод» ми зафіксували, що для продовження договору про закупівлю на 20 % замовнику необхідно підготувати дві додаткові угоди:

  1. приклад додаткової угоди за частиною 6 статті 41 Закону з урахуванням Особливостей (продовження строку дії договору про закупівлю);
  2. приклад додаткової угоди за частиною 6 статті 41 Закону з урахуванням Особливостей (угода, що укладається після затвердження кошторису).

Додаткова угода на продовження терміну дії договору

Вище ми розглянули приклади додаткових угод для договору про закупівлю понадпороговою вартістю (від 100 тис. — товари та послуги; від 200 тис. — поточний ремонт; від 1,5 млн — роботи). Якщо ваші закупівлі «допорогові», вносити зміни до договору, зокрема на продовження терміну дії договору, простіше.

Чому простіше? Тому що під час внесення змін до допорогового договору, який укладається за пунктом 11 Особливостей, замовник не зобов’язаний встановлювати випадки зміни істотних умов за пунктом 19 Особливостей. Отже, зміни до таких договорів сторони здійснюють згідно з умовами укладеного договору з урахуванням Цивільного та Господарських кодексів. Ось приклади додаткових угод на продовження терміну дії договору:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану