У цій статті розглянемо три основні схеми закупівлі обладнання (устаткування), яке міститься у складі будь-якої проєктно-кошторисної документації.
Нормативно-правовим документом, який регулює вартість придбання обладнання (устаткування) у складі проєктно-кошторисної документації, є Настанова з визначення вартості будівництва. Відповідно до пункту 3.2. Настанови з визначення вартості будівництва кошторисна вартість будівництва складається з:
- будівельних робіт;
- вартості устаткування, що монтується;
- вартості устаткування, що не монтується;
- меблів;
- інвентарю;
- інших витрат.
Так, обладнання (устаткування) можна закуповувати як товар або як роботи, у складі яких є товари. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»:
Товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.
Роботи — розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, науково-проєктної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проєктної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та...