Закупівля робіт одночасно з проєктною документацією: прямий обов’язок чи вибір замовника?

Тетяна Мішта
520
3 Листопада 2021
Закупівля робіт одночасно з проєктною документацією: прямий обов’язок чи вибір замовника?
520
3 Листопада 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Чи дійсно, судячи з визначення поняття «роботи», замовнику при оголошенні закупівлі робіт необхідно одночасно закуповувати проєктну документацію? Як замовнику оголосити закупівлю робіт, не маючи очікуваної вартості, експертизи тощо?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до змін, внесених до поняття «роботи» у Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), наразі роботами можуть бути, у тому числі, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проєктної документації.

Водночас предмет закупівлі придбавається замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Тому роботами у розумінні Закону будуть вважатись тепер як окремо розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, так і будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд, а також роботи з будівництва об’єктів одночасно з розробленням проєктної документації.

Визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятого наказом Мінрегіону України від 05.07.2013 № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.

...
Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт