Будівельні роботи, що (не) потребують отримання дозвільних документів

Юлія Соболь
612
15 Жовтня 2021
Будівельні роботи, що (не) потребують отримання дозвільних документів
612
15 Жовтня 2021

Організація будівництва — це досить складний, тривалий і багатоетапний процес, оскільки будівництво — це не тільки зведення об’єкта (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), а й проведення організаційних, проєктних, вишукувальних, будівельних, монтажних та інших робіт. Результатом будівництва є зведена споруда (завершені роботи) і наявність повного комплекту дозвільної документації, що підтверджує законність будівництва. Підставою для початку організації будівельного процесу є отримання дозвільної документації.

У цій статті з’ясуємо, які будівельні роботи відносяться до робіт, що потребують / не потребують отримання дозвільних документів відповідно до законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності.

Законом України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Замовники у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» здійснюють таке будівництво з дотриманням вимог цього Закону.

У будь-якій сфері існує свій набір понять, категорій, дефініцій, які відображають певні процеси, явища, об’єкти дійсності, і через ці категорії розкривається сутність, зміст цих процесів, явищ, об’єктів тощо. Поняття «будівництво» розуміється в декількох значеннях:

  1. як процес спорудження будівель;
  2. як галузь матеріального виробництва (створення підприємств, розширення, реконструкція та технічне переобладнання діючих підприємств та інших об’єктів виробничої та...
Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт