Особливості закупівлі лікарських засобів: що передбачити в тендерній документації, які вимоги (не)встановлювати

Анастасія Бажецька
1558
31 Серпня 2021
Особливості закупівлі лікарських засобів: що передбачити в тендерній документації, які вимоги (не)встановлювати
1558
31 Серпня 2021

Якщо потрібно закупити ліки, а ви запитуєте себе: з чого почати, що підготувати, а найголовніше, як це все правильно оприлюднити, то саме в цій статті пояснимо, як визначати предмет закупівлі, у чому криється небезпека і коли можна порушити вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Визначення предмета закупівлі лікарських засобів

Предмет закупівлі визначають за Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 15.04.2020№ 708 (далі — Порядок визначення предмета закупівлі), який прийшов на зміну Порядку Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 17.03.2016 № 454.

Окрім того, слід враховувати Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 11.06.2020 № 1082 (далі — Порядок розміщення інформації). Він встановлює додаткові вимоги до інформації про предмет закупівлі, яку треба зазначити в електронній системі закупівель.

Якщо замовник оголошує спрощену закупівлю / конкурентну процедуру, наприклад відкриті торги, або оприлюднює повідомлення у разі проведення переговорної процедури, то він зазначає загальну інформацію про предмет закупівлі товарів і послуг. Також прописує детальну інформацію щодо номенклатури товарів, які охоплює такий предмет закупівлі, а саме: конкретну назву всіх номенклатурних позицій товарів і послуг...

Медичні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів