Еквівалент чи аналог: що краще та як правильно прописати в закупівлі

Крістіна Бєлякова
1282
4 Лютого 2021
Еквівалент чи аналог: що краще та як правильно прописати в закупівлі
1282
4 Лютого 2021

Часто замовники, коли проводять закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), та учасники, коли беруть участь у закупівлях, ставлять запитання:

  • що таке еквівалент;
  • чим еквівалент відрізняється від аналогу;
  • у яких закупівлях можна не зазначати еквіваленти, а купувати саме те, що необхідно замовнику;
  • які особливості встановлення еквівалента в процедурах закупівель?

Розглянемо вищенаведені запитання в цій публікації та розберемо особливості встановлення еквівалента в закупівлях.

Що каже Закон?

У Законі декілька разів зустрічаються вирази еквівалент та аналог:

  • перший — у частині 4 статті 14 Закону зазначено, що у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників;
  • другий — у частині 3 статті 23 Закону: у разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент»;
  • третій — у...
Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель