Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) додала такий новий вид закупівлі, як «спрощена закупівля». Однак відповідно до статті 13 Закону вона не є процедурою закупівлі, як, наприклад, відкриті торги. Стаття 14 Закону регулює порядок проведення спрощеної закупівлі, але інші статті Закону не потрібно ігнорувати, оскільки певні положення також відносяться і до спрощеної закупвлі. Спрощену закупівлю здійснюють від 50 000 грн і до порогів, які встановлено для проведення процедур закупівлі.
У даній публікації відповімо на таке питання замовника: «Чи передбачено чинним законодавством внесення змін до проєкту договору в разі проведення спрощеної закупівлі на етапі періоду уточнень?».
Стаття 14 Закону не містить вимог стосовно публікації проєкту договору разом з оголошенням про проведення спрощеної закупівлі. Незважаючи на це, треба звернути увагу на приписи пункту 2 частини 1 статті 10 Закону: замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю — не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій.
Крім того, пункт 6 частини 1 ст. 1 Закону дає нам визначення договору про закупівлю. Це — господарський договір,...