Вимоги до учасника-переможця спрощеної закупівлі

Наталія Шокодько
1320
4 Липня 2020
Вимоги до учасника-переможця спрощеної закупівлі
1320
4 Липня 2020

Питання від читача

«Добрий день! Чому постачальник-переможець спрощеної закупівлі не може завантажити в свою пропозицію після визначення переможця, документи, що передбачені ст. 41 Закону про публічні закупівлі – дозвільні документи, документи на право підпису?»

Відповідь експерта

На питання надає відповідь Наталія Шокодько, Начальник відділу електронних торгів Української універсальної біржі, випускниця Київської школи економіки з питань професіоналізації закупівель.  Консультант та лектор з питань організації та проведення тендерів

— Доброго дня!  Згідно частини 15 статті 14 Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, відповідно до вимог статті 41  Закону про публічні закупівлі. Згідно частини 2 статті 41 Закону про публічні закупівлі переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати:

  1. відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю;
  2. копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Законом чітко не визначена форма підтвердження зазначеної вище інформації. У такому випадку Замовник сам визначає в якій формі вона має надаватись. Оскільки в спрощеній закупівлі, після повідомлення про намір укласти договір, в системі не реалізована можливість завантажувати документи для Переможця, то документи можуть бути надані лише в паперовому вигляді.

Замовник не може вимагати виконання умов, реалізація яких неможлива з технічних причин.

Важливо звернути увагу, що згідно частини 2 статті 41 Закону Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен (…), а згідно статті 13 спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону, тож виходить , що пункт 1 частини 2 статті 41 Закону про публічні закупівлі стосується саме Переможців процедури закупівлі, а саме процедур: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог і як виняток відповідно до умов Закону – переговорна процедура. Тоді як умовами пункту 2 частини 2 статті 41 Закону про публічні закупівлі передбачене застосування вимог цього пункту (у разі їх наявності) до Переможця спрощеної закупівлі. Але також зверніть увагу, що згідно ч. 3 ст. 14 Закону про публічні закупівлі в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація, отже замовник може в оголошенні про спрощену закупівлю встановити вимогу про надання відповідної інформацію про право підписання договору про закупівлю.

Про спрощені  закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA  в статтях:

Допорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель