Закупівля без проведення спрощеної закупівлі. Який договір укладати: договір про закупівлю чи звичайний (прямий) договір?

Олег Волянський
2129
17 Червня 2020
Закупівля без проведення спрощеної закупівлі. Який договір укладати: договір про закупівлю чи звичайний (прямий) договір?
2129
17 Червня 2020

Багато запитань викликає поява спрощеної закупівлі. Відповідно до Закону її проведення є обов’язковим для замовників, проте слід пам’ятати, що законодавцем передбачено вісім підстав для придбання замовником товарів, робіт і послуг без застосування порядку проведення спрощених закупівель з подальшим укладенням договору з постачальником / надавачем послуг. А от який тип договору слід укладати в разі застосування передбачених законодавством виключень: звичайний договір чи договір про закупівлю? Спробуємо розібратись та надати відповідь у цій статті.

Спрощену закупівлю відмінено двічі, особливості та можливі наслідки У пункті 1 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) зазначено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюють без застосування порядку проведення спрощених закупівель, установленого цим Законом, у разі, якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Отже, якщо закупівля за вартістю підпадає під спрощені закупівлі, але двічі була відмінена через відсутність учасників (зверніть увагу: відміна має відбутися саме...

Договір закупівлі

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель