Тижневий БУМ. Договір про закупівлю у спрощеній закупівлі

Ганна Довгая
2157
27 Листопада 2020
Тижневий БУМ. Договір про закупівлю у спрощеній закупівлі
2157
27 Листопада 2020

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Отже, незважаючи на те, що спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону, договір за результатами такої закупівлі укладається згідно з вимогами статті 41 Закону. Тому RADNUK.COM.UA ділиться такими корисностями:

  1. Невиконання переможцем процедури закупівлі вимог пункту 2 частини 2 статті 41 Закону є підставою для відхилення його тендерної пропозиції. Що стосується спрощеної закупівлі, то в Законі відсутня підстава для відхилення за ненадання копії ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини 2 статті 41 Закону. Заінтригували? Розвиваємось разом із керівником редакційної колегії журналу «Радник в сфері державних закупівель» Крістіною Бєляковою у статті «5 підстав, коли можливе повторне визначення переможця в одній процедурі закупівлі».
  2. Замовник з власної ініціативи або за зверненнями учасників, використовуючи аналогію Закону (з нормами про відкриті торги), для дотримання принципів закупівель може вносити зміни до проєкту договору в період уточнень. По суті, проєкт договору є невід’ємною частиною оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а іноді містить і вимоги до предмета закупівлі, а тому немає нічого дивного в зміні проєкту, коли це допоможе не допустити порушень принципів закупівель та Закону. Далі — у статті юриста та партнера юридичної компанії «Правое Дело» Миколи Смирнова «Внесення змін до проєкту договору в спрощеній закупівлі».
  3. Якщо закупівля за вартістю підпадає під спрощені закупівлі, але двічі була відмінена через відсутність учасників (зверніть увагу: відміна має відбутися саме у зв’язку з відсутністю учасників, а не на будь-яких інших підставах), то в замовника з’являється право на укладення прямого договору відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України, але для замовника з особливостями, визначеними у статті 3 Закону. Більше — у статті «Закупівля без проведення спрощеної закупівлі. Який договір укладати: договір про закупівлю чи звичайний (прямий) договір?».

Щось із прочитаного запам’яталося? Перевірте себе за посиланням.

Нагадуємо, що зразки документів для проведення спрощеної закупівлі знаходяться в розділі «Зразки документів замовникам» на порталі  RADNUK.COM.UA.

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг шляхом проведення спрощених закупівель в електронній системі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО