5 підстав коли можливе повторне визначення переможця в одній процедурі закупівлі

Крістіна Бєлякова
1952
12 Листопада 2020
5 підстав коли можливе повторне визначення переможця в одній процедурі закупівлі
1952
12 Листопада 2020

Переможцем процедури закупівлі стає учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені в тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі (пункт 18 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)). Але не завжди з таким переможцем замовник укладає договір про закупівлю. Саме про такі випадки при проведенні процедур закупівель поговоримо в даній публікації.

Відхилення переможця за Законом

Фактично, якщо більш глибоко розглянути Закон, можна дійти висновку, що встановлено п’ять підстав, коли замовник може відхилити переможця.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі:

  1. відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації;
  2. відмовився від укладення договору про закупівлю;
  3. не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;
  4. не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини другої статті 41 цього Закону;
  5. не надав забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо таке забезпечення вимагалося замовником.

Кожна з таких...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель