Увага замовнику у сфері оборони! Оголошення публікуємо в новій ґуґл-формі

Ганна Довгая
653
27 Вересня 2023
Увага замовнику у сфері оборони! Оголошення публікуємо в новій ґуґл-формі
653
27 Вересня 2023

Державні замовники під час здійснення оборонних закупівель мають надсилати оголошення про закупівлю адміністратору електронної системи закупівель для його оприлюднення на вебпорталі уповноваженого органу з питань закупівель та / або в електронній системі закупівель.

За інформацією з телеграм-каналу «Оборонні закупівлі», з 26.09.2023 оголошення треба робити в новій ґуґл-формі https://forms.gle/nhUQCHqmGSPpZ4SJ8!

Вони оприлюднюються в новій таблиці https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DRQSKt0q9EcJh4MemnTg4oC3sEMYJGcysPAnK9jKZV8/edit?usp=sharing.

Нагадаємо, що заступник генерального директора ДП «Прозорро» Наталія Шимко повідомляла, що до моменту внесення відповідних законодавчих змін замовникам для дотримання всіх нормативних вимог доведеться навіть під час проведення відкритих торгів з особливостями, спрощених закупівель або запиту (ціни) пропозиції постачальника з електронного каталогу додатково надсилати оголошення з переліком інформації, передбаченої постановою КМУ від 11.11.2022 № 1275, для оприлюднення.

Водночас, оскільки ні Постановою № 1275, ні Законом про оборонні закупівлі не регламентовано вигляду, у якому таке оголошення має бути оприлюднено, замовник може:

Звісно, це додає замовникам зайвої роботи, яка жодним чином не збільшує прозорість чи ефективність закупівель.

Цю ситуацію, наприклад, можна виправити шляхом внесення змін до постанови КМУ від 11.11.2022 № 1275, якими передбачити, наприклад, що перелік інформації, яка включається до оголошення, відповідає переліку, передбаченому для відповідного виду закупівель, який застосовується замовником для придбання товарів, робіт або послуг.

При цьому за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/publikaciya-ogoloshen-vidpovidno-do-statti-30-zakonu-ukrayiny-pro-oboronni-zakupivli можна переглянути оголошення, що були оприлюднені до 26.09.2023.

Більше про те, чому необхідно публікувати оголошення, читайте в статтях:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану