Надання документа про знання української мови як вимога замовника

Тетяна Коріненко
425
19 Травня 2021
Надання документа про знання української мови як вимога замовника
425
19 Травня 2021

«Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».

Олександр Олесь

16.07.2019 набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII (далі — Закон про мову), яким встановлено, що статус української мови як єдиної державної передбачає обов’язковість її використання під час здійснення повноважень органами державної влади / місцевого самоврядування та в інших публічних сферах суспільного життя.

Більшість положень Закону про мову запрацювало одразу, частина положень набрала або набиратиме чинності у порядку, визначеному Прикінцевими та перехідними положеннями: через шість місяців, через рік, два, два з половиною, три роки, п’ять років, навіть є такі, що набувають чинності з 01.01.2030.

У січні 2021 року набрала чинності стаття 30 Закону про мову, яка зобов’язала всіх постачальників послуг в Україні, незалежно від форми власності, обслуговувати споживачів виключно українською мовою. Так, з 16.01.2021 мовою сфери обслуговування в Україні офіційно стала українська.

Мабуть, з цієї причини деякі замовники стрімко відреагували, включивши вимогу щодо підтвердження знання української мови документом, виданим уповноваженим підприємством щодо наявності знань та успішного володіння уповноваженою особою учасника українською мовою.

Наприклад

Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) №...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику